Медики розповіли про стан пацієнтів, які отруїлися у луцькій піцерії

Медики розповіли про стан пацієнтів, які отруїлися у луцькій піцерії

Волинь


13 людей, які відвідували луцьку піцерію звернулися до лікарів із симптомами гострого харчового отруєння .

Про це йдеться у сюжеті UA:Волинь.

Нині на лікуванні в обласній інфекційній лікарні – 10 людей, які минулого тижня відвідували луцьку піцерію, – розповіла директорка лікарні Любов Серба.

«Усі вони харчувалися в піцерії, споживали піцу, після чого відмітили в себе гострі шлунково-кишкові розлади, підвищення температури, були госпіталізовані. Стан середньої важкості – отримують відповідне лікування», – повідомила Любов Серба, медичний директор Волинської обласної інфекційної лікарні.

Лаборант Волинської обласної інфекційної лікарні Тетяна Кирилова робить посіви бактерій – так досліджують, що могло стати причиною отруєння людей. 

"Дослідження 4 дні, на четверту добу ми маємо готовий результат. Чи це є сальмонела і яка саме, бо їх є декілька видів. Для нас це теж важливо, який тип”, - каже вона.

«Підтверджені у трьох осіб бактеріологічним висівом – сальмонела. Хвороба небезпечна своїм перебігом, у важкій формі проявляється важким станом зневоднення організму і іноді потребує навіть реанімаційних заходів», – розповіла Любов Серба.

Зі слів лікаря-епідеміолога Валентини Новачевської, 3-є інших відвідувачів піцерії нині лікуються вдома.

«Хворіти почали особи, які 10, 11, 12 липня відвідували цей заклад. Ми відібрали всі необхідні аналізи, зразки проб харчових продуктів, змиви – матеріал весь поки що в роботі. Всі замовляли піцу. А інгредієнти подібні.
Якщо говорити про сальмонельоз, то може бути любий харчовий продукт тваринного походження. А контамінувати можна взагалі все. До речі, захворів і кухар один, лежить також в інфекції», – розповіла лікарка.

Піцерія «Фелічіта» розташована на вулиці Винниченка. Двері – зачинені. Висить оголошення, що заклад тимчасово не працює. 

«З’ясовуємо, чекаємо аналізів, щоб сказати чітко, що сталось. Мене просто немає, я зараз якраз долітаю до України, все з’ясуємо», – зазначив власник піцерії Віталій Бровін.

Нині в закладі проводять перевірку співробітники Держпродсподживслужби. Якщо порушення знайдуть – на його власників можуть накласти штраф, а заклад – тимчасово закрити.

«До 10 днів, якщо ми вбачаємо на 10, на 9 чи 5 днів – залежно від обсягу, виду порушень і за який час їх можливо усунути. За тими можливими недоліками , виявленими в ході перевірки буде прийматися рішення щодо подальшого вжиття заходів відповідно до законодавства», – розповів начальник управління ГУ Держпроспоживслужби у Волинській області Назар Орел.

Максимальне покарання, яке можуть понести власники піцерії за порушення вимог безпечності і якості харчових продуктів – штраф у розмірі 10 –ти мінімальних зарплат, - каже Назар Орел. Зі слів медичного директора обласної інфекційної лікарні Любові Серби, хворі з отруєнням можуть перебувати на лікування в них до 2-х тижнів.

Схожі новини

Коментарів: 1

 • Зацікавлена особа
  16 липня, 15:20 - Відповісти
  0
  Шановні журналісти,не пишіть неточностей!!!(((До речі, захворів і кухар один, лежить також в інфекції», – розповіла лікарка.))))...Так, захворів кухар,але не піцерії Фелічіта!!!

© «Вісник»

Передрук будь-якої інформації можливий лише якщо гіперпосилання на «Вісник+К» стоїть не нижче другого абзацу і у кінці матеріалу не має позначки «Передрук заборонений». Перепублікація матеріалів із друкованих видань «Вісник+К» та «Люди і долі» можлива лише із письмового дозволу редакції.

 • вул. Перемоги, 15, м. Луцьк
 • T 0 332 77 48 84, 0 332 77 49 85
 • T Редактор сайту Ірина Бура 066 606 94 80
 • Email:visnyk@visnyk.lutsk.ua

Наші інформери

«Вісник» в соцмережах

Журнал «Люди і долі»

×