У селі на Волині дітлахів возить каретаКарета майстрів БОНДАРІВ

У селі на Волині дітлахів возить карета

Волинь

Когось – у дитсадок, а когось – у ліс по ягоди-гриби

У селі Брунетівка Старовижівського району з’явилася… карета. Вона не виросла з гарбуза, як у відомій казці, а вийшла з-під майстровитих рук сільського умільця Олександра Бондаря. Ця карета возить маленьких принцес та принців до дитсадка і в школу. І заздрять дітлахам усі навколо!

– То батько таке «таксі» для себе зробив, щоб внуків возити, – розповідає син майстра, теж Олександр Бондар. – Нас у батьків троє дітей – два брати і сестра. І в кожного велика родина. Як збирається малеча разом – цілий дитсадок! А батько мав у хазяйстві причеп до «Жигуля», документи на який не зміг зробити. То щоб добро дарма не пропадало, переробив його.

Не знаю, чи ще десь в Україні хтось може похвалитися, що каретою їздить, скажімо, бульбу садити. А малі нащадки Бондарчуків вже не уявляють, як-то жили без неї. Мчить кобилка Зорка їх у поле та в ліс. Висипає з карети малеча полоти грядки чи збирати ягоди з грибами. З усмішкою, радісно. Бо знають: як би не натрудилися, а в дорозі неодмінно відпочинуть, прокатавшись з вітерцем.

Дуже виручає карета під час затяжних осінніх та весняних дощів, коли інакше нема як добратися до дитсадка чи школи. Дід впрягає Зорку, і вона впевнено торує свій маршрут. Ще й задоволено ірже, виконуючи цю почесну місію. Як є місце у кареті, дід Олександр ще садить у салон й сусідських дітлахів, які ласкаво називають цей транспорт тачанкою.

Надворі якраз задощило. Олександр-молодший виводить Зорку, впрягає її у карету, на якій красується «шашечка» 5-35-35. За мить біля транспорту стає так людно, що всі дітлахи всередину й не поміщаються. Тільки їздовий гукає «вйо-о-о!» – і карета наче оживає: принцеси й принци аж пищать від радості!

Наталія КРАВЧУК

Дій активно! Живи позитивно!

Конкурс журналістських матеріалів «Дій активно! Живи позитивно!» ініційований Благодійним фондом Олександра Шевченка та Українським журналістським фондом.

Схожі новини

© «Вісник»

Передрук будь-якої інформації можливий лише якщо гіперпосилання на «Вісник+К» стоїть не нижче другого абзацу і у кінці матеріалу не має позначки «Передрук заборонений». Перепублікація матеріалів із друкованих видань «Вісник+К» та «Люди і долі» можлива лише із письмового дозволу редакції.

  • вул. Перемоги, 15, м. Луцьк
  • T 0 332 77 48 84, 0 332 77 49 85
  • T Редактор сайту Ірина Бура 066 606 94 80
  • Email:visnyk@visnyk.lutsk.ua

Наші інформери

«Вісник» в соцмережах

Журнал «Люди і долі»

×