Поліські боровки їдуть аж на Далекий Схід

Поліські боровки їдуть аж на Далекий Схід

Волинь

 

Дій активно!

 

Марія та Руслан Маники із села Дубечне Старовижівського району віддають перевагу органічному землеробству. Одними з перших у регіоні почали вирощувати боровку, привезену батьком двадцять років тому. Стараються максимально використовувати дари лісу, саду та луків, де кожна рослинка цілюща.

– Щороку маємо хороший ягі­дний урожай, – розповідає Ма­рійка Маник. – Торік, наприклад, з одного куща зібрали десять кілограмів боровки, яка нагадувала виноградні грона. А ще реалізовуємо одно-, дво- та трирічні саджанці цієї популярної культури. Минулого літа кілька з них навіть поїхали  на Далекий Схід.

Господиня пригощає ягодами, які добре зберігаються у морозильній камері, а ще жолудевою кавою, що нагадує какао. Родина давно відмовилася від багатьох магазинних продуктів і здоровий спосіб життя прищеплює своїм трьом синам.

У домівці подружжя пахне свіжоспеченим хлібом на заквасці. Її господиня готує сама.

– Поки що обходимося магазинним борошном, але маємо на меті отримати власне із прадідівської пшениці – спельти. Знайшли її у дикому вигляді. Зернова культура невибаглива, стійка до хвороб. Перемелюємо пшеницю, як колись, у жорнах, без жодних відходів – хліб з висівками неймовірно корисний.

Дубечненські прихильники органічного землеробства використовують на городі та в саду бедриків, які борються з тлею на порічках, а каліфорнійських черв’яків запускають у компостну яму, куди складають бур’яни, щоб утворився гумус, бо гною не використовують. Відмовилися від пестицидів, мінеральних добрив, регуляторів росту, генно-моди­фікованого насіннєвого матеріалу, землю не орють, не копають, а лише поверхнево розпушують на глибину 5–10 сантиметрів.

Наталія ЛЕГКА,Волинська область

Передрук заборонено!

 

Конкурс журналістських матеріалів «Дій активно! Живи позитивно!» ініційований Благодійним фондом Олександра Шевченка та Українським журналістським фондом.

Схожі новини

© «Вісник»

Передрук будь-якої інформації можливий лише якщо гіперпосилання на «Вісник+К» стоїть не нижче другого абзацу і у кінці матеріалу не має позначки «Передрук заборонений». Перепублікація матеріалів із друкованих видань «Вісник+К» та «Люди і долі» можлива лише із письмового дозволу редакції.

Наші інформери

«Вісник» в соцмережах

Журнал «Люди і долі»

×
Приєднуйтесь!