Зібрав 15 тисяч значків!Віктор ВАХОВСЬКИЙ

Зібрав 15 тисяч значків!

Житомирщина

Захопився Віктор Ваховський з Новограда-Волинського колекціонуванням ще школярем. Збирав етикетки від сірників, марки, монети і, звичайно, значки. Зібрав чимало, але їх усі його батько подарував своєму другові. Теперішню ж свою колекцію Віктор почав збирати вже студентом. Нині в ній близько 15 тисяч значків. Точну цифру назвати не може, бо кілька років їх не перераховував – нема часу. Для такої кількості виготовив спеціальні стенди.

– Найулюбленіша моя тематика, – розповідає Віктор, – значки із зображенням міст, серед них найцінніші для мене ті, де я побував. А ще «житомирські» та «кримські». Більшість прості, алюмінієві, які колись випускали тисячами. Маю й чимало унікальних, наприклад, значок Єрусалимського університету, який подарував мені знайомий з Ізраїлю, або «50 років випуску Миропільської середньої школи».

Ваховський збирає також рідкісні пивні етикетки Новоград-Волинського пивзаводу, мініатюрні книжки та атласи, раритетні календарі, монети, сірникові коробки, старовинні листівки, новорічні іграшки.

Я залюбки дарую комусь дублікат якогось значка, бо знаю, що колись і зі мною хтось поділиться чимось цікавим. Будеш скупим, то не знайдеш нічого, – каже колекціонер.

Понад тридцять років Віктор Ваховський викладає в Новоград-Волинському промислово-економічному технікумі, був завучем. Активний громадянин міста, досліджує його історію, пише цікаві краєзнавчі нариси, багато працює в архівах. І де тільки цей унікальний чоловік на все знаходить час?!

Ігор СЛАВИЧ, Житомирська область

Фото автора

Передрук заборонено!

Схожі новини

© «Вісник»

Передрук будь-якої інформації можливий лише якщо гіперпосилання на «Вісник+К» стоїть не нижче другого абзацу і у кінці матеріалу не має позначки «Передрук заборонений». Перепублікація матеріалів із друкованих видань «Вісник+К» та «Люди і долі» можлива лише із письмового дозволу редакції.

Наші інформери

«Вісник» в соцмережах

Журнал «Люди і долі»

×
Приєднуйтесь!