Парламент Каталонії проголосував за незалежність

Парламент Каталонії проголосував за незалежність

Світ

Парламент Каталонії на засіданні 27 жовтня проголосував за резолюцію про проголошення незалежності автономії від Іспанії. За запропоновану сепаратистськими партіями резолюцію проголосували 72 депутати. 10 були проти, двоє утрималися. Після підрахунку голосів депутати заспівали гімн Каталонії. Голосування відбувалося таємно. Депутати від опозиційних фракцій залишили залу перед початком голосування, назвавши його незаконним. Раніше парламент Каталонії не підтримав резолюцію соціалістів, яка закликає до регіональних виборів і переговорів між Каталонією і Мадридом з метою уникнути застосування статті 155 конституції Іспанії, повідомляє «Українська правда».

У зв’язку з голосуванням каталонського парламенту відбулося екстрене засідання уряду Іспанії, на якому було прийнято рішення про розпуск парламенту Каталонії. Натомість призначено нові вибори у цій провінції, які мають відбутися 21 грудня. Тим часом сенат Іспанії вчора проголосував за введення прямого правління у Каталонії.

Низка країн світу уже заявили, що не підтримують незалежності басків. Серед них США, Туреччина і Україна.

Схожі новини

© «Вісник»

Передрук будь-якої інформації можливий лише якщо гіперпосилання на «Вісник+К» стоїть не нижче другого абзацу і у кінці матеріалу не має позначки «Передрук заборонений». Перепублікація матеріалів із друкованих видань «Вісник+К» та «Люди і долі» можлива лише із письмового дозволу редакції.

  • вул. Перемоги, 15, м. Луцьк
  • T 0 332 77 48 84, 0 332 77 49 85
  • T Редактор сайту Ірина Бура 066 606 94 80
  • Email:visnyk@visnyk.lutsk.ua

Наші інформери

«Вісник» в соцмережах

Журнал «Люди і долі»

×