Погруддя української оперної діви буде встановлено в Лівані

Погруддя української оперної діви буде встановлено в Лівані

Світ

10 травня виповнюється 135 років з дня народження видатної української співачки Лідії Липковської, чиє ім'я довгий час було забутим в українському контексті, і здебільшого приписувалося російській культурі, -пише газета «День».

Народилась Лідія Липковська у селі Бабин Хотинського повіту, а тепер Кельменецького району Чернівецької області.

Хоча батьки не хотіли, щоб Лідія повторила долю її тітки – артистки Марії Заньковецької, їй судилося увійти в історію світової музики - примадонною найкращих сцен Західної Європи та Північної Америки. Її сріблясте колоратурне сопрано звучало на сценах Гранд Опери, Ла Скали, Ковент-Гардена, і Нью-Йорк Метрополітен Опери.

1944 року відомий ліванський громадський діяч, інженер-архітектор за фахом, але музикант (віолончеліст) і диригент за покликанням - Алексіс Бутрос заснував Академію мистецтв, що стала першою національною інституцією вищої освіти в Лівані.

Він запросив українську співачку Лідію Липковську стати професором Академії. Зрештою, “бейрутська історія” у біографії Лідії Липковської довгий час була однією із найбільших загадок.

За час останніх років стараннями Надзвичайного та Повноважного посла України в Лівані Ігоря Осташа розпочалось активне відродження пам'яті про українську артистку, пожвавлення у справі популяризації імені Лідії Липковської.

8 травня під патронатом Міністерства культури Лівану та за сприяння Посольства України у Лівані в ALBA (Ліванська академія мистецтв) відбулося урочисте відкриття Фестивалю Української культури в Ліванській Республіці. Під час свого виступу Посол України в Лівані Ігор Осташ наголосив, що урочистий захід в “Альбі” приурочений до 135-річчя з дня народження відомої світової оперної співачки Лідії Липковській та зазначив, що з метою увічнення пам'яті та її викладацької діяльності в Ліванській академії мистецтв, Посольство України в Лівані запросило в травні до Бейруту українського скульптора Михайла Горлового, який займатиметься виготовленням погруддя Оперній Діві.

Вже наступного місяця планується презентація та встановлення погруддя Лідії Липковської в мистецькому музеї “Альби”.

© «Вісник»

Передрук будь-якої інформації можливий лише якщо гіперпосилання на «Вісник+К» стоїть не нижче другого абзацу і у кінці матеріалу не має позначки «Передрук заборонений». Перепублікація матеріалів із друкованих видань «Вісник+К» та «Люди і долі» можлива лише із письмового дозволу редакції.

  • вул. Перемоги, 15, м. Луцьк
  • T 0 332 77 48 84, 0 332 77 49 85
  • T Редактор сайту Ірина Бура 066 606 94 80
  • Email:visnyk@visnyk.lutsk.ua

Наші інформери

«Вісник» в соцмережах

Журнал «Люди і долі»

×