Остання країна світу дозволила жінкам сідати за кермо

Остання країна світу дозволила жінкам сідати за кермо

Світ

Уже через кілька днів в Саудівській Аравії – відбудеться історична для цієї країни подія. Там жінки зможуть подавати заявки на отримання водійських прав. До цього королівство було єдиною країною в світі, в якій за кермо дозволяли сідати тільки чоловікам, -повідомляє Сьогодні. 

За права на водіння жінки цієї країни  боролися чверть століття. Вони спеціально виїжджали на машинах на вулиці Ер-Ріяда. Деякі навіть приїжджали з-за кордону – на знак підтримки. І саудівська влада була суворою: за водіння дівчат засуджували до кількох тижнів обмеження свободи. І тільки торік король Салман підписав указ, який скасовував заборону на водіння.

У Саудівській Аравії тим часом відкривають нові автошколи для жінок: зараз такі плануються в п'яти містах. Викладають там – жінки інструктори з-за кордону. Адже серед саудіток поки – офіційно – викладачок ще немає. 

Нагадаємо, влада Саудівської Аравії дозволили жінкам відвідувати ресторани, кінотеатри і спортивні стадіони разом з чоловіками з 2018 року. Найближчим часом жінки зможуть відвідати три футбольні матчі –  в трьох різних містах королівства. Для жінок відкриють спеціальні сектори на стадіонах. 

 

Схожі новини

© «Вісник»

Передрук будь-якої інформації можливий лише якщо гіперпосилання на «Вісник+К» стоїть не нижче другого абзацу і у кінці матеріалу не має позначки «Передрук заборонений». Перепублікація матеріалів із друкованих видань «Вісник+К» та «Люди і долі» можлива лише із письмового дозволу редакції.

Наші інформери

«Вісник» в соцмережах

Журнал «Люди і долі»

×
Приєднуйтесь!