Що думає молодь щодо діяльності Верховної Ради та народних депутатів
Україна

Що думає молодь щодо діяльності Верховної Ради та народних депутатів

31 травня, 18:21
0
0
Сподобалось?
0

У п’ятницю, 29 травня, у «Волинській правничій школі» в онлайн-режимі презентували результати опитування «Парламент очима молоді: бачення та очікування», що його проводили в рамках проєкту «Доступно про парламентаризм», який реалізовують в межах Програми USAID «РАДА: відповідальність, підзвітність, демократичне парламентське представництво», що виконується Фондом Східна Європа.

Керівниця проєкту «Доступно про парламентаризм» Ольга Максим’як нагадала, що в його рамках було проведено низку освітніх заходів для молоді, у яких активну участь взяла народний депутат Ірина Констанкевич, - пише ІА Волинські новини.

Отож, в опитуванні взяли участь 500 респондентів – жителів Волинської області віком 18-35 років, 81% із них – жінки, 19% – чоловіки.

Опитування складалося із двох блоків запитань: про діяльність Верховної Ради України та про діяльність народного депутата України. За його результатами з’ясувалося, що молодь не дуже схильна довіряти Верховній Раді як колегіальному органу (38%), а от щодо діяльності народних депутатів ситуація набагато краща. 52,4% опитаних вважають, що нинішня Верховна Рада намагається покращити ситуацію в країні, хоча є певні труднощі, які не призводять до очікуваних результатів.

45% респондентів вважають, що монобільшість у парламенті має і позитивні, і негативні наслідки. Щодо діяльності фракцій, то найбільше молодь цікавить діяльність фракції «Слуга народу», а якщо говорити про депутатські групи, то більший інтерес спостерігається до діяльності депутатської групи «За майбутнє».

Понад 73% молоді вважає, що одним з основних питань, на яких має зосередити роботу Верховна Рада, є мирне врегулювання конфлікту та припинення бойових дій на сході України, на другому та третьому місцях – зростання життєвих стандартів людей (майже 60%) та покращення системи охорони здоров’я (понад 50%).

39% опитаних відповіли, що не довіряють інформації про роботу Верховної Ради, оскільки часто вона не відповідає дійсності. Понад 72% респондентів дізнаються про діяльність ВР із соціальних мереж. На другому місці – новинні сайти, на третьому – центральні телеканали. Дедалі популярнішими в цьому полі стають Telegram-канали.

Щодо ключових критеріїв роботи народного депутата, то найважливішою було названо співпрацю з громадськими організаціями та місцевою владою (понад 57%). Водночас молодь вважає однією з ключових у роботі депутатів законотворчу діяльність, а також сприяння у виділенні коштів на округи, які вони представляють.

Обираючи народного депутата, молодь звертає найбільше уваги на чесність, непричетність до корупції, високий професіоналізм і досвід попередньої діяльності кандидата. Найбільше молоді люди обізнані з діяльністю народного депутата Ігоря Палиці (майже 32%), на другому місці – Ірина Констанкевич (понад 24%), на третьому – Ігор Гузь (майже 21%).

86% опитаних вважають, що у Верховній Раді народний депутат має розв’язувати питання свого округу і лобіювати його інтереси та відстоювати на всіх рівнях влади. 58% опитаних переконані, що присутність депутата в окрузі та співпраця з громадами дають можливість з’ясувати реальний стан справ на місцях і отримати правдиву інформацію про те, що відбувається в районах і маленьких населених пунктах.

Народна депутатка Ірина Констанкевич подякувала усім, хто долучився до реалізації проєкту, зокрема Програмі USAID «РАДА: відповідальність, підзвітність, демократичне парламентське представництво» та Фонду Східна Європа.

«Ідея донести молоді інформацію про те, яким є і яким має бути парламент, дуже правильна, – вважає Ірина Мирославівна. – Ця інформація суттєво вплине на кар’єрне і світоглядне зростання моїх молодих друзів. Завдання, які ставили на початку проєкту, на моє переконання, цілком зреалізовано. Досягнуто і інформаційно-просвітницької, і освітньої, і мотиваційної мети, незважаючи на стислі терміни й умови форсмажору, коли довелося працювати в онлайн-форматі».

Народна депутатка додала, що з-поміж учасників проєкту побачила багатьох молодих людей, які вже готові до активної участі в суспільному житті, ставати лідерами думок та формувати довкола себе активне до змін середовище. І це аргумент на користь таких програм.

Також Ірина Констанкевич додала, що деякі учасники проєкту після завершення карантину матимуть можливість пройти стажування у її приймальні народного депутата та закликала до участі у місцевій виборчій кампанії.

Директор Програми USAID «РАДА: відповідальність, підзвітність, демократичне парламентське представництво» Ігор Когут зазначив, що підтримка проєкту «Доступно про парламентаризм» стала для них своєрідним викликом, адже не кожна організація береться підтримувати молоді громадські формування, які перебувають на шляху становлення.

«Ми мали обмежений час та надзвичайно складні завдання, але в цьому й був певний умисел. Він полягав у тому, що ми як Програма USAID Рада, яка багато років діє, будемо працювати над ключовою для нас місією – сприяння розвитку українського парламенту, донесення ідеї парламентаризму, функціоналу комунікацій з виборцями. Презентоване опитування молоді є дуже цікавим з точки зору розуміння функцій парламенту і тих завдань, які ставлять перед народним депутатом, і мандат, і статус, – вважає Ігор Когут. – Дуже мало організацій, які фахово можуть розв’язувати питання співпраці з парламентом навіть у розрізі округу. Важливо, щоб сприйняття філософії і специфіки роботи парламенту поширилося серед українців. Тому молодіжна аудиторія в цьому плані була дуже цікавою».

«Проєкт нам дав розуміння того, що насправді в нас не все так погано, – зауважила учасниця проєкту Сюзанна Пеньшіна. – Участь у ньому поставила крапки над і в багатьох питаннях. Я зрозуміла, що від кожного з нас залежить, як наша країна буде розвиватися. Відкритість, прозорість діяльності депутатів налаштовує нас, молодь, на нормальну хвилю, на розуміння і довіру до верхівки влади, урядовців, політиків і допомагає відкрити для себе світ парламенту. Дякую організаторам цього проєкту, завдяки якому я з’ясувала багато моментів, зокрема щодо державотворення».

«Цей проєкт надзвичайно крутий тим, що нам давали саме практичні знання», – додав Дмитро Романцов.

«Було надто цікаво! – поділилася враженнями Анастасія Шишко. – Цей проєкт перевершив мої очікування. У ньому раціонально поєднано і теорію, і практичний досвід. Тому дякую всім, хто долучився до організації такого крутого навчання».

Згодні з ними й інші учасники проєкту «Доступно про парламентаризм». Молоді люди щиро вдячні організаторам за нагоду отримати якісні знання, що їх вони зможуть використати в майбутньому, та сподіваються на подальше спілкування й плідну співпрацю в нових проєктах.


Хочете дізнаватися про головні події першими?
Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram та групи у Facebook!

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар

Ви погоджуєтесь з правилами коментування.
Реєстрація Вхід
Забули пароль?
Реєстрація Вхід
На ваш E-mail буде відправлено лист з інструкцією
Реєстрація Вхід
Зареєструватися