14 квітня 2024: яке церковне свято, що не можна робити
Україна

14 квітня 2024: яке церковне свято, що не можна робити

14 квітня, 09:51
0
0
Сподобалось?
0

Сьогодні, 14 квітня, вшановують пам'ять папи Римського Мартина Сповідника

Що сьогодні за церковне свято

14 квітня в церковному календарі – день пам’яті папи Римського Мартина Сповідника. Він народився в Італії у сім'ї священника. Покинув батьківську хату в доволі юному віці, щоб в Римі висвятитися на диякона. Після смерті папи Теодора I зайняв престол. То був час, коли розповсюджувалася єресь монофелітів. Мартин був проти неї, а тому після отримання престолу одразу засудив такі бачення. Однак, це сталося без згоди імператора, який підтримував монофелітів. Тому вийшов наказ вбити Мартина. Хворого папу відправили на острів, а потім перевели до в'язниці. Засудили на довічне ув'язнення у Криму, де він і помер.

Що не можна робити 14 квітня

Забороняється полювати на воронів.

Не можна полювати на лисицю чи ображати тварину.

Не варто лаятися і сваритися.

Народні прикмети і традиції на 14 квітня

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:

  • дивилися, який сьогодні день: ворони повсідалися близько до землі — чекайте на тепло, літають — до похолодання;
  • день сонячний і теплий — урожай буде великим;
  • голосно каркають ворони — до неприємної новини.

Побачити цього дня у небі самотнього журавля до швидкого успіху в будь-яких справах. Якщо ж летить пара — скоро зіграєте весілля.

Іменини: як назвати дитину, яка народилася 14 квітня

Які сьогодні іменини: Мартин, Іван, Антон.

Талісманом людини, народженої 14 квітня є аметист. Різновид кварцу. Здавна аметисту приписували лікувальні і магічні властивості. Так, наприклад, вірили, що цей камінь допомагає побороти головний біль.

Який сьогодні день в Україні і світі

14 квітня в Україні і світі святкують Всесвітній квантовий день. Подія, яка вшановує прогрес і потенціал квантової науки. Офіційно свято було започатковане 2022 року. Щороку відбуваються різноманітні заходи, зокрема, виступи відомих дослідників.

Також 14 квітня Всесвітній день боротьби з сексуальним насильством над дітьми. Важлива подія щороку припадає на другу неділю квітня. День присвячують обізнаності про руйнівні наслідки сексуального насильства над дітьми. Це серйозна і широка проблема, від якої щороку страждають мільйони дітей.

А ще 14 квітня святкують Міжнародний день воротаря. Воротарів часто називають останньою лінією захисту поля на футболі, адже вони відіграють дуже важливу роль. Однак, часто їхній внесок у гру залишається непоміченим. Свято воротарів було засновано на честь дня народження колумбійського воротаря Мігеля Калеро, який залишив вагомий слід в історії футболу.

14 квітня Всесвітній день боротьби з хворобою Шагаса. Хоча молода, проте дуже важлива подія, дату для якої обрали не випадково. Саме цього дня 1909 року бразильський лікар Карлус Рибейро Жустініано Шагас діагностував це захворювання. Подія була започаткована 2019 року. Хвороба Шагаса — паразитарне тропічне захворювання, з яким найчастіше стикається малозабезпечене населення.

Також 14 квітня Міжнародний день раптового сміху. Подія була вигадана і створена оратором, письменником Іззі Гезелл 1997 року. Головна її мета полягає у тому, щоб нагадати людству про користь сміху.


Хочете дізнаватися про головні події першими?
Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram та групи у Facebook!

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар

Ви погоджуєтесь з правилами коментування.
Реєстрація Вхід
Забули пароль?
Реєстрація Вхід
На ваш E-mail буде відправлено лист з інструкцією
Реєстрація Вхід
Зареєструватися