У волинянина діагностували хворобу Лайма
Волинь

У волинянина діагностували хворобу Лайма

14 липня, 09:26
0
0
Сподобалось?
0

На Волині зареєстрували перший цьогоріч випадок захворювання на хворобу Лайма (кліщовий лаймбореліоз). Захворів мешканець Ратнівського району.

Про це інформує Волинський обласний лабораторний центр.

Відомо, що чоловіка 9 червня у лісі поблизу с. Гута Ратнівського району вкусив кліщ. Його волинянин вийняв самостійно вдома.

Перші симптоми захворювання, такі як – підвищення температури тіла, слабкість, головокружіння, з’явилися 22 червня. Характерної для більшості випадків даного захворювання «кільцевидної еритеми» не було. Захворювання протікало в середній формі важкості, після десятиденного стаціонарного лікування, хворого в задовільному стані виписали для продовження лікування в амбулаторних умовах за місцем проживання. У с. Гута кліщовий лаймбореліоз зареєстрували вперше.

Хвороба Лайма (кліщовий лайм-бореліоз) – це природно-вогнищеве, інфекційне, полісистемне захворювання, яке розвивається після укусу кліща, зараженого бореліями. Зараження також може відбутися при попаданні випорожнень кліща на шкіру з наступним їх втиранням при розчісуванні.

Симптоми іксодового кліщового бореліозу (хвороба Лайма):

- Почервоніння в місці укусу кліща (мігруюча кільцеподібна еритема червоно-рожевого кольору 5-6 cм. в діаметрі. У процесі свого розвитку еритема поступово в центрі блідне, зона почервоніння переміщується до периферії, іноді до 50 см.), у 30-40% хворих еритема не спостерігається;

- Незначний свербіж в місці укусу кліща;

- Часто разом з еритемою у людини з’являється лихоманка, біль голови, затверділість м’язів шиї, ломота в усьому тілі і млявість.


Хочете дізнаватися про головні події першими?
Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram та групи у Facebook!

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар

Ви погоджуєтесь з правилами коментування.
Реєстрація Вхід
Забули пароль?
Реєстрація Вхід
На ваш E-mail буде відправлено лист з інструкцією
Реєстрація Вхід
Зареєструватися