Порахували історичні пам’ятки, якими користується УПЦ МП на Волині
Волинь

Порахували історичні пам’ятки, якими користується УПЦ МП на Волині

21 квітня 2023, 10:45
0
0
Сподобалось?
0

За даними управління культури Волинської обласної військової адміністрації, з 1991 року і до сьогодні органи місцевої виконавчої влади області передали УПЦ МП 18 культових споруд національного та місцевого значень, які перебувають під охороною держави.

Таку інформацію надали виданню ВСН в ОВА.

У Володимирі в оренді УПЦ МП перебувають Успенський собор (Мстиславів храм) ХІІ століття, будинок з дзвіницею ХV століття та мури з брамами ХVІІ століття. Мстиславів храм - кафедральний собор Володимир-Волинської єпархії УПЦ МП. Храм є пам'яткою сакральної архітектури XII століття, збудований за часів волинського князя Мстислава II Ізяславича. Договори оренди цих пам’яток були укладені 7 жовтня 2019 року.

У Зимному УПЦ МП орендує Успенську церкву ХV століття, оборонні мури з баштами ХV століття, та Троїцька церква ХVІ століття. Договори оренди були укладені 5 серпня 2020 року. Обитель на цьому місці була однією з найдавніших у Київській Русі. Храм першопочатково мав інакший вигляд, проте після останньої реконструкції храм уподібнили до московської православної традиції з п’ятьма куполами (так зване «пятіглавіє»).

Йдеться про Святогорський Успенський Зимненський Ставропігіальний жіночий монастир.

Село Низкиничі Володимирського району. Тут в оренді УПЦ МП перебувають Успенська церква ХVІІ століття, дерев’яна дзвіниця ХVІІ століття. Договори були укладені 25 серпня 2008 року. Тут розташований Успенський чоловічий монастир УПЦ МП, де настоятелем свого часу був настоятель Києво-Печерської лаври Павло (Лебідь). Обитель було засновано 16 вересня 1643 року. Її фундатором став український магнат Адам Кисіль, на той час генеральний каштелян Чернігівського староства.

Село Градиськ Камінь-Каширського району. УПЦ МП користується дерев’яною Михайлівською церквою ХVІІ-ХІХ століття. Договір не укладений. Первісна частина церкви, як вважають, постала ще в XVII столітті, ймовірно, розбудована (або перебудована) у ХІХ столітті.

Село Мильці Ковельського району. В оренді УПЦ МП Миколаївська церква ХVІ століття, корпус келій з теплою трапезною церквою, кінця ХVІІІ століття, будинок ігумена ХVІІІ століття, дзвіниця ХХ століття та Онуфріївська церква ХVІІІ століття. Договори оренди були укладені 27 грудня 2019 року. Тут розташований Милецький Миколаївський чоловічий монастир. Перша письмова згадка про Милецький монастир датується 1522 роком і розповідає про те, що монастир є родинною обителлю князівського роду Сангушків.

Село Криничне Луцького району. Дерев’яна церква Різдва Богородиці кінця ХVІІІ століття, яка є в реєстрах нині не існує – вона згоріла у 2008 році. На її місці нині стоїть цегляна культова споруда.

Місто Луцьк. Серед пам’яток архітектури обласного центру, які є в користуванні УПЦ МП – монастир домініканців ХVІІІ століття. Договори оренди були укладені у 2014 та 2016 роках. Тут розташована духовна семінарія УПЦ МП. Сам монастир засновано в третій чверті XIV століття. Довгий час він був єдиним монастирем у місті. Споруда, яка збереглась до наших днів з’явилась пізніше і датована 1752 роком.

Ще одна пам’ятка у Луцьку, якою користується УПЦ МП – церковно приходська школа ХХ століття на вулиці Караїмській, 11. Договір оренди не укладено.

Село Чарторийськ Камінь-Каширського району. Тут в оренді – костел домініканців ХVІІІ століття. Договір оренди укладений 18 лютого 2021. На цій території діє Хрестовоздвиженський чоловічий монастир УПЦ МП. Коли в 1729 р. згорів дерев'яний костел, краківський каштелян Януш Антоній Вишневецький і його дочка Францішка Уршула з Вишневецьких Радзівілл заснували муровану святиню. культова споруда в стилі барокко з'явилась в 1736-1741 роках, архітектором був Павло Гижицький. Нині він перебудований на православний лад.


Хочете дізнаватися про головні події першими?
Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram та групи у Facebook!

Читайте також

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар

Ви погоджуєтесь з правилами коментування.
Реєстрація Вхід
Забули пароль?
Реєстрація Вхід
На ваш E-mail буде відправлено лист з інструкцією
Реєстрація Вхід
Зареєструватися