Нацгвардієць з Волині прикрашає храми по всьому світу
Волинь

Нацгвардієць з Волині прикрашає храми по всьому світу

18 липня 2023, 12:44
0
0
Сподобалось?
0

До мобілізації Володимир 14 років виготовляв церковні столярні вироби – іконостаси, престоли, аналої та інше.

Про це розповідає «Конкурент».

Сьогодні чоловік служить у підрозділі Нацгвардії, який охороняє важливі державні обʼєкти. А у вільний від служби час працює над створенням столярного оздоблення для храму своєї військової частини, будівництво якого триває з 2018 року. Про це розповіли у прес-службі військової частини 1141 Національної гвардії України міста Луцька.

Фах столяра Володимир здобув іще в училищі, але роботі з церковною тематикою вчився сам. Коли починав власну справу, усе робив самотужки – від підготовки дошки до лакування, фарбування, монтажу. Певний час працював за кордоном. Роботи нацгвардійця прикрашають храми українських релігійних громад у США, Німеччині, Чехії, Італії

Зараз Володимиру допомагають кілька майстрів, зокрема, його племінник. А ще – сучасні «інтелектуальні» станки, про які на початку професійного шляху навіть мріяти не міг.

«Робота починається з дизайнерського креслення виробу, яке робимо у комп’ютерній програмі, – пояснює Володимир. – Потім станок це креслення по-своєму оцифровує, обчислюючи, як має їздити фреза, з якою частотою та на якій висоті, і виконує об’ємне різьблення по дереву. Це і хрести, і ангели, і дерев’яні колони, і виноградна лоза та інші символи християнства».

Разом з тим, є суто ручна робота – нанесення позолоти. Це дуже складний процес:

«Спочатку варять левкас із крейди, желатину і клею ПВА. Він наноситься на дерево від трьох до п’яти разів. Далі треба прибрати дерев’яний ворс за допомогою перетирання. Так отримуємо ґрунт для подальшого фарбування, а потім – лакування. І аж після цих етапів на мокрий лак накладається плівка з позолотою, яку треба втирати пензлем», – розповідає про тонкощі свого ремесла Володимир.

У майстерні він показує церковний престол, роботу над яким уже завершує. Наступним буде іконостас для храму підрозділу волинських гвардійців розміром.


Хочете дізнаватися про головні події першими?
Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram та групи у Facebook!

Читайте також

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар

Ви погоджуєтесь з правилами коментування.
Реєстрація Вхід
Забули пароль?
Реєстрація Вхід
На ваш E-mail буде відправлено лист з інструкцією
Реєстрація Вхід
Зареєструватися