Власників мобільних телефонів хочуть узяти на контроль

Власників мобільних телефонів хочуть узяти на контроль

Україна

Держспецзв’язку пропонує обов’язкову реєстрацію всіх абонентів мобільного зв’язку в Україні. Вже розроблено відповідний законопроект.

У ньому пропонується зберегти за клієнтами стільникових операторів право укладати договір у письмовій або будь-якій іншій формі. Але телекомунікаційні компанії при цьому будуть зобов’язані збирати персональні дані всіх без винятку користувачів. Тобто при купівлі сім-картки тепер треба буде називати своє прізвище, номер паспорта тощо. 

Як сказано в пояснювальній записці до законопроекту Держспецзв’язку, відсутність системи реєстрації абонентів та унікальних кодів мобільних пристроїв ускладнює проведення заходів з нацбезпеки «в умовах кібернетичних загроз». Із моменту прийняття закону абоненти, які зараз отримують послуги анонімно, муситимуть надати особисті дані операторам. Подати такі відомості, запевняють, можна буде і в письмовій формі.

У компаніях мобільних операторів з представленим законопроектом не згодні. «Найголовніший ризик – це те, що частина абонентів, які не встигнуть зареєструватися, можуть залишитися, згідно із законопроектом, без послуг зв’язку», – зазначила прес-секретар Vodafone Ukraine Вікторія Павловська. 

Схожі новини

© «Вісник»

Передрук будь-якої інформації можливий лише якщо гіперпосилання на «Вісник+К» стоїть не нижче другого абзацу і у кінці матеріалу не має позначки «Передрук заборонений». Перепублікація матеріалів із друкованих видань «Вісник+К» та «Люди і долі» можлива лише із письмового дозволу редакції.

  • вул. Перемоги, 15, м. Луцьк
  • T 0 332 77 48 84, 0 332 77 49 85
  • Email:visnyk@visnyk.lutsk.ua

Наші інформери

«Вісник» в соцмережах

Журнал «Люди і долі»

×