Волинянка піввіку живе з недійсним паспортомВалентина МИШЕЙ

Волинянка піввіку живе з недійсним паспортом

Волинь

Валентина Мишей із села Качин Камінь-Каширського району народилася в колишній Молдавії. Жінка піввіку живе з паспортом, котрий давно втратив свою законність. Колись  вже зверталася до міграційної служби, але позитивного результату це не дало.

– Ні на кого не скаржуся і не ображаюся, – каже Валентина Юріївна, – просто шукаю вихід із ситуації, яка склалася. Маю єдине бажання: померти не з ярликом нелегала, а громадянкою України.

Народилася жінка в селі Хрустова Каменського району. У 1989 році вийшла заміж. Поміняла паспорт. Працювала на тваринницькій фермі дояркою. У тому ж таки 1989-му у Придністров’ї через сепаратистські настрої розпочався збройний конфлікт. Валентина пережила там війну, але обставини склалися так, що з двома дітьми була змушена переїхати на Камінь-Каширщину до чоловіка.

– Двадцять два роки живу в Качині, – розповідає вона. – Трудилася в колгоспі, у школі. Втім, на деякий час довелося виїжджати у невизнане Придністров’я, щоб доглянути хвору матір. Цей факт, вочевидь, і вплинув на те, що не можу оформити громадянства. Залишилася стара реєстрація: «село Хрустова Молдавської РСР». Нині це територія Придністров’я. Тож чверть століття залишаюся підданою Радянського Союзу. Впродовж семи років доглядала хво­рого сина, який помер, і не мала можливості клопотатися про документи.

За словами жінки, про­блем­ним було одержати документи і її синові Івану, хоч народився він в Україні.

– Але у 18 років нарешті отримав і паспорт, і українське громадянство, – каже Валентина Мишей. – Уникла подібних проблем лише донька, котра вийшла заміж і нині живе в Любомльському районі.

Отак і залишається Валентина Юріївна на пта­шиних правах, не знає, у які двері постукати. А вік нагадує про себе все наполегливіше.

 – Жінці потрібно лише звернутися у відділення міграційної служби у Камені-Каширському, – коментує ситуацію качинський сільський голова Олександр Войтюк. – А там у свою чергу зроблять відповідні запити за місцем колишньої її реєстрації. Ми ж готові видати їй довідку про те, що вона тривалий час проживає на території нашої громади, та інші необхідні документи.

Наталія ЛЕГКА, Волинська область

Фото автора

Передрук заборонено!

© «Вісник»

Передрук будь-якої інформації можливий лише якщо гіперпосилання на «Вісник+К» стоїть не нижче другого абзацу і у кінці матеріалу не має позначки «Передрук заборонений». Перепублікація матеріалів із друкованих видань «Вісник+К» та «Люди і долі» можлива лише із письмового дозволу редакції.

  • вул. Перемоги, 15, м. Луцьк
  • T 0 332 77 48 84, 0 332 77 49 85
  • Email:visnyk@visnyk.lutsk.ua

Наші інформери

«Вісник» в соцмережах

Журнал «Люди і долі»

×