Є всього три причини, які дозволяють не йти до ТЦК після вручення повістки
З перших уст

Є всього три причини, які дозволяють не йти до ТЦК після вручення повістки

2 березня, 11:22
0
0
Сподобалось?
0

Перелік причин, через які військовозобов’язаний після вручення повістки може не прийти до ТЦК, зменшився. Їх лишилося всього три. Інакше настає адміністративна або кримінальна відповідальність.

Про це повідомляє Урядовий портал.

Випадки, коли за неявку не передбачена відповідальність, визначена постановою Кабінету міністрів «Про затвердження переліку поважних причин неприбуття чи несвоєчасного прибуття військовозобов’язаного до ТЦК та СП для призову на збори». Отже поважною причиною будуть вважається:

хвороба, яка не дає можливості самостійно рухатися;

необхідність догляду за хворою дружиною, чоловіком, дитиною, своїми батьками чи дружини/чоловіка (ці особи мають проживати разом із військовозобов’язаним, також не повинно бути близьких родичів, які здатні взяти на себе догляд);

відкрите кримінальне провадження, застосування адміністративного стягнення або кримінального покарання стосовно військовозобов’язаного або резервіста.

При цьому для підтвердження поважної причини, через яку немає можливості вчасно відвідати військкомат по повістці, потрібно надати відповідні довідки, офіційні документи.

Наявність «білого квитка» не є беззаперечною підставою для звільнення від мобілізації, оскільки чи можуть мобілізувати громадянина з білим квитком, залежить від категорії, зазначеної у квитку. Лише категорія «повна непридатність», зазначена у документі, дає право не служити в армії незалежно від ситуації в Україні.

Відповідальність та покарання за неявку до військкомату визначається видом повістки та кількістю випадків, коли особа не прийшла до ТЦК. Максимальний штраф за неявку до центру для уточнення особистої інформації становить 8500 гривень. Якщо людина не приходить після вручення повістки три та більше разів, на військовозобов’язаного мають право подати до суду та притягнути до кримінальної відповідальності.

Якщо особа не з’явилася до військкомату за мобілізаційним розпорядженням, їй загрожує позбавлення волі від 3 до 5 років.


Хочете дізнаватися про головні події першими?
Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram та групи у Facebook!

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар

Ви погоджуєтесь з правилами коментування.
Реєстрація Вхід
Забули пароль?
Реєстрація Вхід
На ваш E-mail буде відправлено лист з інструкцією
Реєстрація Вхід
Зареєструватися