ЗНО-2015: зміни. Сертифікати минулих років недійсні...
Україна

ЗНО-2015: зміни. Сертифікати минулих років недійсні...

9 жовтня 2014, 21:36
0
-4
Сподобалось?
-4

До порядку проведення зовнішнього незалежного оцінювання в 2015 році будуть внесені зміни. Про це заявив у четвер директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук.

«Ми підготували п'ять суттєво важливих новацій у проведенні ЗНО, частина з яких уже узаконена наказом міністра освіти, частина яких, я сподіваюся, знайде відображення в нових умовах прийому», - сказав Лікарчук.
За його словами, першою новацією стане проведення ЗНО і ДПА для всіх випускників 11 класів незалежно від того будуть вони вступати до університетів чи не будуть за єдиними тестами. «Якщо у 2008 році ми проводили ЗНО і ДПА для всіх, хто хотів стати студентом, то тепер ця єдина державна підсумкова атестація і ЗНО будуть проводитися для всіх випускників», - пояснив Лікарчук.
Він також повідомив, що другою новацією буде зміна системи визначення результатів зовнішнього оцінювання. «З 2015 року ми запроваджуємо нову систему, з якою буде визначатися результат тестів - склав ЗНО чи не склав. Сутність полягає в тому, що після кожного оцінювання збиратимуться експерти, які визначатимуть, що ті абітурієнти, які відповіли на енну кількість питань склали ЗНО, а ті, хто не відповіли - не склали», - сказав Лікарчук.
За його словами, ті абітурієнти, які не склали ЗНО, не зможуть подавати документи до університетів. «Це серйозний крок, який дозволить розширити можливість абітурієнтів і відсіє тих, хто не має знань», - додав Лікарчук.
Третє нововведення полягатиме у запровадженні у 2015 році тестів двох рівнів з двох предметів - української мови та літератури і математики. «Ми пропонуватимемо тест рівня А, це менш складний тест, і рівня Б - більш складний тест. Який тест, якого рівня повинен принести абітурієнт до університету, університет буде визначати сам», - пояснив директор УЦОЯО.
Наступною новацією, за словами Лікарчука, стане відмова від можливості використовувати сертифікати ЗНО минулих років. «Це рішення було прийнято з метою забезпечення рівності доступу до вищої освіти»,- зазначив він.
І нарешті останнім нововведенням, за словами Лікарчука, буде відмова від тестів зі всесвітньої історії та світової літератури. «Цих предметів немає, тому що університети в перелік сертифікатів, які їм необхідні для організації конкурсів, ці предмети ставлять дуже рідко, на всю країну це поодинокі випадки», - підкреслив Лікарчук.

Джерело: Високий Замок

 


Хочете дізнаватися про головні події першими?
Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram та групи у Facebook!

Читайте також

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар

Ви погоджуєтесь з правилами коментування.
Реєстрація Вхід
Забули пароль?
Реєстрація Вхід
На ваш E-mail буде відправлено лист з інструкцією
Реєстрація Вхід
Зареєструватися