Єдиний в Україні твір відомого німецького художника – в експозиції луцького музею

Єдиний в Україні твір відомого німецького художника – в експозиції луцького музею

Волинь

Єдиний в Україні твір німецького художника Лукаса Кранаха Старшого – «Портрет Йоганна IV Ангальт-Цербста (1504-1551)» – відтепер знаходиться у постійній експозиції Художнього музею Луцька. Лукас Кранах Старший – художник епохи Ренесансу, придворний живописець саксонського курфюрста Фридриха Мудрого.

У листопаді 2012 року мешканець Луцька намагався вивезти картину за кордон. Ввечері на міжнародному пункті пропуску «Ковель-Ягодин» прикордонники та працівники митної служби не дозволили здійснити задумане контрабандисту. Чоловік використав картину, як дно саморобного дерев’яного ящика. Він перевозив у ньому продукти. Навіть у тому стані картину оцінювали у кількасот тисяч доларів.

Вчора, після реставрації у Львові, 21 вересня цього року, шедевр мистецтва вперше презентували широкому загалу і ввели у постійну експозицію розділу європейського мистецтва Художнього музею Луцька. За останніх багато років – це друга знакова подія у мистецькому житті обласного центру після презентації відреставрованої Холмської ікони Божої Матері (кінець XI століття), що нині зберігається в експозиції Музею волинської ікони – відділі Волинського краєзнавчого музею.

Схожі новини

© «Вісник»

Передрук будь-якої інформації можливий лише якщо гіперпосилання на «Вісник+К» стоїть не нижче другого абзацу і у кінці матеріалу не має позначки «Передрук заборонений». Перепублікація матеріалів із друкованих видань «Вісник+К» та «Люди і долі» можлива лише із письмового дозволу редакції.

Наші інформери

«Вісник» в соцмережах

Журнал «Люди і долі»

×
Приєднуйтесь!