Уряд планує заборонити українцям перетинати кордон з Росією за внутрішнім паспортом
Україна

Уряд планує заборонити українцям перетинати кордон з Росією за внутрішнім паспортом

5 грудня 2019, 14:03
0
0
Сподобалось?
0

Кабінет міністрів може скасувати від 1 березня 2020 року можливість перетину громадянами України державного кордону з Росією за внутрішнім паспортом та свідоцтвом про народження.

Про це заявив директор Департаменту консульської служби МЗС України Сергій Погорельцев, - пише ТСН.

"Уряд має намір скасувати можливість перетинання громадянами України державного кордону з Російською Федерацією за внутрішнім паспортом громадянина України та свідоцтвом про народження", - наголосив він.

За словами Погорельцева, згідно з проєктом постанови уряду, передбачено зупинення дій положень угод із РФ, укладених ще до початку російської агресії.

"По-перше, свідоцтво про народження дитини не підтверджує належність до громадянства України та не містить фотографії його власника, що унеможливлює ідентифікацію дитини на підставі цього документа, а також створює загрозу незаконного вивезення цієї дитини. По-друге, як внутрішній паспорт, так і свідоцтво про народження не містять інформацію про особу латиницею, що тим самим унеможливлює проведення перевірки цієї особи на наявність можливих обмежень на перетинання державного кордону згідно з базами компетентних органів України та Інтерполу, а також не дозволяє автоматично зчитати інформацію з цих документів під час проходження прикордонного контролю. По-третє, паспорт громадянина України у формі книжечки має низький ступінь захисту і може використовуватися зі зміненою фотокарткою під час перетину кордону третіми особами, які вчинили або можуть вчинити протиправні дії, що загрожують державній безпеці та громадському порядку. Спрощений режим поїздок громадян України до РФ в умовах збройної агресії останньої є неадекватним загрозам національній безпеці України", - пояснив він.

Також у МЗС зазначили, що відтермінування дати початку застосування постанови до 1 березня наступного року є необхідним для проведення належної інформаційно-роз’яснювальної роботи і своєчасного документування закордонними паспортами усіх громадян України.

"У разі тимчасового або постійного перебування на території РФ громадяни України можуть звернутися з клопотанням щодо оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон до посольства України в Москві та консульських установ України у Санкт-Петербурзі, Ростові-на-Дону, Єкатеринбурзі або Новосибірську, залежно від місця проживання. Станом на цей час таким правом уже скористалися понад 4 тисячі громадян України, які оформили в наших установах на території Росії біометричні закордонні паспорти", - додав Погорельцев.

Зауважимо, нині, згідно з законом "Про порядок виїзду з України і в’їзду до України громадян України” українці мають право перетинати кордон із РФ за закордонним, дипломатичним та службовим паспортами, посвідченнями особи моряка, члена екіпажу та особи на повернення до Україну (дає право лише на в’їзд до України). 


Хочете дізнаватися про головні події першими?
Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram та групи у Facebook!

Читайте також

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар

Ви погоджуєтесь з правилами коментування.
Реєстрація Вхід
Забули пароль?
Реєстрація Вхід
На ваш E-mail буде відправлено лист з інструкцією
Реєстрація Вхід
Зареєструватися