Військові самі можуть вирішувати, хто отримає грошову допомогу в разі їх загибелі
Україна

Військові самі можуть вирішувати, хто отримає грошову допомогу в разі їх загибелі

5 квітня, 13:38
0
0
Сподобалось?
0

Відтепер військовослужбовці можуть самі визначати, хто і в якому розмірі отримає одноразову грошову допомогу в разі їх загибелі.

Про це інформує Український ветеранський фонд.

29 березня 2024 року набули чинності зміни до законодавства (Закон 3515-ІХ від 9 грудня 2023 року), якими запроваджується поняття «особисте розпорядження». Військовослужбовці отримали право скласти в письмовій довільній формі особисте розпорядження на випадок своєї загибелі (смерті) про виплату грошової допомоги особі (особам) за їхнім вибором, визначивши розмір частки таких осіб у відсотках.

Право засвідчення справжності підпису на такому розпорядженні покладено на командира військової частини або нотаріуса.

«Оригінал особистого розпорядження зберігається в особовій справі бійця в ТЦК та СП. У будь-який час військовий може його скасувати взагалі, або скласти нове. При цьому кожне нове розпорядження скасовує чинність попереднього», – пояснює Ярослав Хоменко, юрист Українського ветеранського фонду.

Незалежно від змісту особистого розпорядження право на призначення та отримання допомоги мають малолітні, неповнолітні, повнолітні непрацездатні діти, непрацездатна вдова (вдівець) та непрацездатні батьки загиблої (померлої) особи у розмірі 50 відсотків частки, яка належала б кожному з них у разі призначення і виплати грошової допомоги за відсутності особистого розпорядження.

Змін також зазнав перелік осіб, які мають право на таку допомогу. Тепер це такі члени сімей загиблих (померлих) осіб:

  • діти, у тому числі усиновлені, зачаті за життя загиблої (померлої) особи та народжені після її смерті, а також діти, стосовно яких загиблу (померлу) особу за її життя було позбавлено батьківських прав;
  • вдова (вдівець);
  • батьки (усиновлювачі) загиблої (померлої) особи, якщо вони не були позбавлені стосовно неї батьківських прав або їхні батьківські права були поновлені на час її загибелі (смерті);
  • внуки загиблої (померлої) особи, якщо на момент її загибелі (смерті) їхні батьки загинули (померли);
  • жінка (чоловік), з якою (з яким) загибла (померла) особа проживала однією сім’єю, але не перебували у шлюбі між собою або в будь-якому іншому шлюбі, за умови що цей факт встановлено рішенням суду, яке набрало законної сили;
  • утриманці загиблої (померлої) особи, визначені відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Хочете дізнаватися про головні події першими?
Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram та групи у Facebook!

Читайте також

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар

Ви погоджуєтесь з правилами коментування.
Реєстрація Вхід
Забули пароль?
Реєстрація Вхід
На ваш E-mail буде відправлено лист з інструкцією
Реєстрація Вхід
Зареєструватися