У Тернополі маленькому переселенцю відмовилися видати книжки, бо він «може написати «слава росії»
Тернопілля

У Тернополі маленькому переселенцю відмовилися видати книжки, бо він «може написати «слава росії»

17 квітня, 14:03
0
0
Сподобалось?
0

В обласній бібліотеці Тернополя маленькому переселенцю відмовилися видавати книжки, бо хлопчик начебто може написати на сторінках "слава росії" або інші антиукраїнські фрази. Про випадок розповіла його мама Катерина Посохова в одній із соцмереж.

Жінка у Facebook поділилась, що її син дуже любить читати і робить це усюди. Два роки вони ходили до міської бібліотеки біля школи, проте їм порадили піти в обласну, адже там більший вибір. Але коли хлопчик взяв книги, у закладі їм виставили рахунок розміром 600 гривень як заставу за видання.

Посохову це здивувало і вона вирішила дізнатися, чому такі умови. На це мама хлопчика отримала відповідь, що до переселенців немає довіри, адже були випадки, що вони не повертали книги. Тож, аби цього уникнути, з них беруть заставу.

"Тут ми дізналися, що дитина в Тернополі "не своя", а які можуть бути книги для не своїх? За 2 обрані книги (старенькі і в ганебному стані) на абонементі нам виставили рахунок у 600 грн. Така, типу, застава, бо довіри до нас нема. Ми щиро здивувалися. На що почули оце все про "можете написати "слава росії", " такі як ви вже багато книг у нас потягли", – ділиться жінка.

Вона додає, що їхня родина офіційно зареєстрована у місті, син навчається у місцевій школі та має відмінні успіхи. За її словами, така ситуація дуже засмутила маленького школяра. До того ж вона запевняє, що у їхній присутності іншим дітям видавали книги, але не йому.

Посохова каже, що після годинної розмови з заступницею директори бібліотеки про неприпустимість дискримінації їм все ж таки дали видання на загальних засадах.

Але за словами жінки, на цьому історія не закінчилась. Адже коли вони прийшли вчасно повертати книги, їм повідомили, що без застави більше їх не отримають, бо так написано у формулярі. Під час чергових перемовин з директоркою та її заступницею, мамі та хлопчику буцімто знову розповідали про переселенців та недовіру до них, скільки б вони не жили в Тернополі.

Попри те, що жінка намагалась апелювати до Конституції, в якій зазначено, що всі громадяни рівні, вона каже, що отримала відповідь, що вони можуть або платити, або піти у іншому випадку адміністрація обіцяла викликати поліцію.

"Приходимо здавати – вчасно, книги цілі. Перше, що каже бібліотекар – більше вам книг без застави не дамо. Чому? Розмовляйте з директоркою – так написали на вашому формулярі. Далі знову тривала розмова з директоркою, її заступницею. Знову чуємо всі догми світу про переселенців, яким не можна довіряти хоч скільки б вони жили в Тернополі. Намагаюсь спокійно апелювати до Конституції, де всі громадяни рівні тощо. У відповідь – або платіть, або ідіть, або поліцію викликаємо", – ділиться Посохова.

Українці були шоковані таким відношенням до хлопчика та його мами. Проте деякі з них розповідали про те, що це не перший випадок, коли до переселенців таке ставлення.

Водночас знайшлося багато громадян, які вирішили підтримати маленького хлопчика та надіслати йому книги, які він любить читати. До такої ідеї долучилися книгарні і український письменник Сашко Дерманський, який пообіцяв, що хлопчик отримає книгу особисто від нього.

У самій бібліотеці ситуацію, що склалась, станом на обід 17 квітня ніяк не прокоментували. Хоча українці закидали сторінку закладу в Facebook з проханням відреагувати на допис Посохової.


Хочете дізнаватися про головні події першими?
Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram та групи у Facebook!

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар

Ви погоджуєтесь з правилами коментування.
Реєстрація Вхід
Забули пароль?
Реєстрація Вхід
На ваш E-mail буде відправлено лист з інструкцією
Реєстрація Вхід
Зареєструватися