У Луцьку вулицю Сєченова перейменують на вулицю митрополита Полікарпа Сікорського
Волинь

У Луцьку вулицю Сєченова перейменують на вулицю митрополита Полікарпа Сікорського

2 лютого, 10:03
0
0
Сподобалось?
0

Луцька вулиця носитиме ім'я митрополита Полікарпа (Сікорського).

Таке рішення прийнято на засіданні сесії міської ради 31 січня. Віднині вулицю Сєченова обласного центру перейменовано на честь відомого церковного діяча.

Про це інформує Волинська єпархія Православної Церкви України.

Митрополит Полікарп, у миру Петро Дмитрович Сікорський (20.06.1875–22.10.1953) був першоієрархом Української Автокефальної Православної Церкви в діаспорі.

Народився в с. Зеленьки на Київщині в родині священника. У 1898 р. закінчив Київську духовну семінарію, із 1906-го навчався на юридичному факультеті Київського університету. З 1919-го – віцедиректор департаменту загальних справ. Член Всеукраїнської православної церковної ради. Після закінчення польсько-радянської війни 1920 р. залишився на Волині. Також працював у Міністерстві віросповідань УНР. У 1922 р. прийняв чернечий постриг, згодом піднесений до сану архімандрита. Почергово настоятель Дерманського Свято-Троїцького та Загаївського монастирів на Волині, Жировицького на Гродненщині. Активно займався політичною і громадською діяльністю. 1932-го – хіротонізований на єпископа Луцького, вікарій Волинської єпархії ПАПЦ.

У 1939 р. владика Полікарп (Сікорський) відмовився від канонічного підпорядкування Москві. У вересні 1941-го очолив Тимчасову адміністрацію Української Православної Церкви на Волині, архієпископ Луцько-Ковельської єпархії. Декретом від 24 грудня 1941 р. митрополитом Діонисієм (Валединським) призначений на посаду тимчасового адміністратора «Православної Автокефальної Церкви на звільнених землях України». На основі архівних документів і матеріалів, з’ясовано безпосередню участь владики Полікарпа у створенні Адміністратури Автокефальної Церкви на цих землях. У лютому 1942 р. в Пінську проведено Собор єпископів Автокефальної Церкви, який прийняв рішення про хіротонії єпископів та створення її єпархій. Із травня того року – митрополит УАПЦ.


Хочете дізнаватися про головні події першими?
Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram та групи у Facebook!

Читайте також

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар

Ви погоджуєтесь з правилами коментування.
Реєстрація Вхід
Забули пароль?
Реєстрація Вхід
На ваш E-mail буде відправлено лист з інструкцією
Реєстрація Вхід
Зареєструватися