Лучанам та мешканцям навколишніх сіл встановлюватимуть «розумні» лічильники на електроенергію

Лучанам та мешканцям навколишніх сіл встановлюватимуть «розумні» лічильники на електроенергію

Волинь

Амбіційний прорив року – саме так можна охарактеризувати старт міжнародного проекту «Луцьк – SMART-столиця України». З цього приводу у Луцьку відбулася конференція за участі керівництва ПАТ «Волиньобленерго» та представників Мазовецького кластеру ІСТ, компанії Smart Energy Maximus, Асоціації економрозвитку Республіки Польща, Державної інноваційної фінансово-кредитної установи при Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України.

Головною ідеєю програми є поетапне впровадження SMART-лічильників на території всієї Волинської області. Пілотним же ареалом запропоновано обрати Луцьк та навколишні села Луцького району. Прикладом стане успішно реалізований проект у польському місті Вроцлаві.

Принцип дії полягає у швидкій та безпечній передачі даних з лічильника споживача до сервера енергопостачальника. Система забезпечує чіткий контроль за процесом передачі даних і можливими поломками чи перепадами напруги в мережі. Споживач отримає можливість користуватися різними тарифами. ПАТ «Волиньобленерго» розумні лічильники допоможуть значно зменшити відсоток втрат електроенергії. Для споживачів же такі лічильники-комп’ютери дадуть можливість не лише тотально контролювати своє споживання, а й контролювати подобово, погодинно використання електрики тим чи іншим приладом. Як зазначили польські колеги, в побуті та виробництві таке керування економить до 30% енергоресурсів, що затрачаються при роботі побутової техніки.

Зокрема, Володимир Купчак зазначив, що успішна реалізація цього задуму стане початком нової ери енергоспоживання, яка дозволить не тільки поліпшити систему енергоспоживання, але й відчинити двері для інших важливих проектів. Тим паче, що основною стратегією розвитку ПАТ «Волиньобленерго» є соціальна та клієнтська орієнтованість, адже енергетики працюють для споживача.

Додамо, що реалізація проекту «Луцьк – SMART-столиця України» дасть можливість підвищити рівень валового внутрішнього продукту на 2% матеріального та нематеріального виробництва. А це у свою чергу призведе до створення додаткових робочих місць та поетапного покращення добробуту громади Луцька та Волинської області.

Схожі новини

© «Вісник»

Передрук будь-якої інформації можливий лише якщо гіперпосилання на «Вісник+К» стоїть не нижче другого абзацу і у кінці матеріалу не має позначки «Передрук заборонений». Перепублікація матеріалів із друкованих видань «Вісник+К» та «Люди і долі» можлива лише із письмового дозволу редакції.

  • вул. Перемоги, 15, м. Луцьк
  • T 0 332 77 48 84, 0 332 77 49 85
  • T Редактор сайту Ірина Бура 066 606 94 80
  • Email:visnyk@visnyk.lutsk.ua

Наші інформери

«Вісник» в соцмережах

Журнал «Люди і долі»

×