У Польщі до заступника голови Волинської облради викликали поліцію через Бандеру

У Польщі до заступника голови Волинської облради викликали поліцію через Бандеру

Волинь

10 березня у Польщі відбулися заходи із вшанування пам'яті сотень українців, убитих польською Армією Крайовою в українських селах Сагринь, Модринь і Ласків Грубешівського повіту в 1943-44 роках. На кладовищі у Сагрині, де покояться замордовані українці, відбувся мітинг за участі заступника Міністра закордонних справ України Василя Боднара, посла України в республіці Польща Андрія Дещиці, Генконсула України в Любліні Василя Павлюка. Також в українській делегації було численне представництво волинян на чолі з першим заступником голови Волинської обласної ради Олександром Пирожиком. На жаль, тут не обійшлося без непорозумінь.

Як розповів депутат Волинської обласної ради від ВО «Свобода», присутній на заходах польський шовініст викликав поліцію за те, що Олександр Пирожик у своєму виступі прослав Степана Бандеру як національного українського героя, чим порушив дію польського закону про «Інститут національної пам’яті.

«Ми відповіли, що Бандера для українців такий же герой , як і Пілсудський для поляків, а бандерівці ми тут усі, чим і пишаємось. На цьому інцидент був вичерпаний», – зазначив Сергій Сівак.

Польська поліція поводилася адекватно і, перевіривши документи Олександра Пирожика, пішла й порадила йти з кладовища чоловікові, який викликав правоохоронців.

Відео інциденту оприлюднило видання «Вголос».

Схожі новини

© «Вісник»

Передрук будь-якої інформації можливий лише якщо гіперпосилання на «Вісник+К» стоїть не нижче другого абзацу і у кінці матеріалу не має позначки «Передрук заборонений». Перепублікація матеріалів із друкованих видань «Вісник+К» та «Люди і долі» можлива лише із письмового дозволу редакції.

Наші інформери

«Вісник» в соцмережах

Журнал «Люди і долі»

×
Приєднуйтесь!