21 листопада — Собор Архістратига Михаїла

21 листопада — Собор Архістратига Михаїла

Культура

Михаїл є одним із семи архангелів (старших ангелів), архістратигом небесного воїнства.
За церковними переказами, колись сатана Люцифер був найяснішим із небесних духів. Але з часом у нього з’явилися самолюбство, гордовитість і злоба, і він спокусив цим багатьох інших духів. Архангел Михаїл зібрав військо благочестивих ангелів і виступив на війну проти сатани, який був скинутий разом зі всією нечистю на землю.
Архістратига михаїла вважають покровителем Києва. Здавна, коли чувся грім, наші предки говорили: це Михайло веде війну з нечистими духами. Саме ім’я походить від єврейських слів «мі-ка-ель» – «Той, хто подібний до Бога».
З Михайловим днем пов’язана ціла низка народних прикмет. З давнини вважають, що з цього дня зима морози кує. Якщо випадає сніг, кажуть, що це Михайло приїхав на білому коні. А якщо дощить – то Михайло добру й суху весну ворожить.
Олеся КУЛІШ

Теги: свята

Схожі новини

© «Вісник»

Передрук будь-якої інформації можливий лише якщо гіперпосилання на «Вісник+К» стоїть не нижче другого абзацу і у кінці матеріалу не має позначки «Передрук заборонений». Перепублікація матеріалів із друкованих видань «Вісник+К» та «Люди і долі» можлива лише із письмового дозволу редакції.

Наші інформери

«Вісник» в соцмережах

Журнал «Люди і долі»

×
Приєднуйтесь!