100-річна українка поділилася секретом довголіття
Тернопілля

100-річна українка поділилася секретом довголіття

16 серпня 2021, 20:33
0
0
Сподобалось?
0

Ольга Бойко з Тернополя відсвяткувала 100-річний ювілей. 

Жінка пережила Голодомор і Другу світову війну. Виховала двох дітей, п'ятьох внуків та шістьох правнуків, пише "Суспільне"

За своє життя Ольга Бойко працювала в колгоспі, санітаркою в лікарні, виготовляла деталі до світильників на підприємстві, а також, каже, майже 5 років була донором крові.

Ольга Бойко народилася в селі Денисів Козівської громади. В сім’ї було 6 дітей. Розповідає, вчилася в сільській школі, закінчила 4 класи. Жінка пригадує, коли їй було 17 років, у селі розстрілювали євреїв:

"Всіх позакликали, повели їх дорогою. За селом був ліс, там викопали два рови. Старший німець підняв руку догори. Почали стріляти. Всі падали, а хто не падав, того кидали в яму живцем. Ми на другий день пішли і побачили, що земля піднялася. Напевно, живі люди рухалися".

Ольга Бойко розповідає, під час Другої світової війни в Денисові була лінія фронту:

"Стояв в нас фронт 3 місяці. Німці вбили багато росіян. В нас між Купчинцями і Денисовим була кладка, її розбили. Всіх, кого вбили, скидали туди в рів. І через ті трупи ходили як через міст. А потім після фронту трупи вивозили".

У 21 рік Ольгу Бойко з сім’єю хотіли вислати до Сибіру через те, що їх вважали куркулями. Жінка одружилася та втекла до Тернополя. Тут, разом із чоловіком влаштувалися на роботу. Ольга каже, понад 15 років пропрацювала санітаркою у Залізничній лікарні. Через те, що сім’я не мала грошей, Ольга стала донором крові.

"В мене перша група резус мінус. Здавала кров людям. Навіть викликали мене з дому в лікарню. Було таке, що нема крові, а людина вмирає. Взяла кров, перелили і людина одужала. Молодий хлопець подякував мені. Мені заплатили гроші", – каже Ольга Бойко.

У Тернополі Ольга разом з чоловіком побудували будинок. Зараз тут живе її онука Ірина.

"Будувалися довго, хата наша побудована зі шлаку – це відходи від спалювання вугілля. Дідусь працював кочегаром. Бабуся розповідала, коли закладали фундамент, в неї були польські мідяки. На щастя, в кожен кут хати кидали. Може років через 200 археологи знайдуть ці злоті", – розповідає Ірина.

Ольга Бойко каже, її секрет довголіття – це молитва.


Хочете дізнаватися про головні події першими?
Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram та групи у Facebook!

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар

Ви погоджуєтесь з правилами коментування.
Реєстрація Вхід
Забули пароль?
Реєстрація Вхід
На ваш E-mail буде відправлено лист з інструкцією
Реєстрація Вхід
Зареєструватися