На Волині зібралися голови обласних рад із Заходу України
Волинь

На Волині зібралися голови обласних рад із Заходу України

19 січня 2023, 13:49
0
0
Сподобалось?
0

Подія відбулася за ініціативи голови Волиньради Григорія Недопада та за підтримки координатора Руху молитовних сніданків України Павла Унгуряна, за сприяння Благодійного фонду «Добра справа».

Участь у зібранні взяли керівники Львівської, Тернопільської, Рівненської, Закарпатської Хмельницької обласних рад, заступники голови та очільники депутатських фракцій Волиньради, представники міських рад, парламентарі Ірина Констанкевич та Вячеслав Рубльов, радниця голови Асоціації міст України Оксана Продан, заступник голови ОВА Юрій Гупало, духовні лідери майже усіх релігійних конфесій краю, військові, засновники благодійних фондів, ректори волинських вишів, регіональні координатори Руху молитовних сніданків.

Присутні вшанували хвилиною мовчання загиблих внаслідок російської агресії військових та цивільних, а також під проводом митрополита Луцького і Волинського Михаїла склали спільну молитву за найшвидшу перемогу та справедливий мир в Україні. Окрім того, учасники молитовної години обмінялися думками про значення віри в житті людини і країни, християнські цінності як основу та рушійну силу одночасно, а також боротьбу у цій війні не лише за території і державність, а й за духовність, церкву і свідомість.

Друга частина зустрічі за участі керівників найвищих представницьких органів західних областей була присвячена координації та об’єднанню зусиль у здійсненні гуманітарних місій, допомоги війську та залученню міжнародної підтримки.

«Перемога у війні стала націєтворчою ідеєю. Бути українцем сьогодні означає бути залученим до її наближення. Наш іспит на спроможність інституцій, забезпеченість ресурсами, згуртованість нації усе ще триває. Агресор перейшов до стратегії війни на виснаження. Усвідомити це дуже важливо, щоб розрахувати сили і можливості, передбачити виклики і проблематику. Задля цього ми сьогодні і зібралися – обмінятися досвідом та ідеями як нам згуртуватися і мобілізуватися, посилити взаємодію з міжнародною спільнотою. Наші іноземні партнери зараз виказують бажання допомагати сегментарно, за конкретними напрямками і мають намір робити це за посередництвом органів місцевого самоврядування. Отже, маємо напрацювати спільний алгоритм дій», – зазначив ініціатор зустрічі голова Волиньради Григорій Недопад.

Учасники зібрання зійшлися на думці, що задля цієї мети варто значно ширше та активніше використовувати міжрегіональне співробітництво: запроваджувати партнерство між українськими та іноземними містами, регіонами та окремими організаціями, оживити і наповнити новим та конкретним змістом вже існуючі такі угоди.

Координатор Руху молитовних сніданків України Павло Унгурян зазначив, що хорошою нагодою для цього буде запланований наприкінці січня – на початку лютого у Сполучених Штатах Америки Український тиждень. Під час якого Асоціація християн-законодавців, яка об’єднує у своїх лавах авторитетних сенаторів та конгресменів, готова до підписання довгострокових угод з протезування військових, оздоровлення дітей загиблих українських героїв, відновлення зруйнованих та будівництва нових об’єктів, забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб та впровадження різноманітних інвестиційних проєктів.

Він вважає, що ініціатором таких домовленостей повинні стати і церкви, а Україна має використати усі можливості тісніших контактів із західним християнством. Павло Унгурян запевняє: значного успіху досягли ті країни, які вдалися до практичного застосування християнських цінностей. І Україні належить використати цей досвід і розбудовувати християнську державу. «Не менш ретельно і наполегливо як економіку, мусимо розвивати і духовність. Бог, родина, Україна – це наш національний духовний тризуб», – переконаний Павло Унгурян.

Учасники об’єднавчої зустрічі також вирішили шукати тіснішої взаємодії з українськими діаспорами. Прозвучала пропозиція і щодо потреби утворення всеукраїнської асоціації обласних рад. Існуючу – Асоціацію обласних і районних рад присутні одностайно визнали формальною і пасивною.


Хочете дізнаватися про головні події першими?
Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram та групи у Facebook!

Читайте також

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар

Ви погоджуєтесь з правилами коментування.
Реєстрація Вхід
Забули пароль?
Реєстрація Вхід
На ваш E-mail буде відправлено лист з інструкцією
Реєстрація Вхід
Зареєструватися