Українці можуть безкоштовно отримати 85 медпрепаратів: перелік
Україна

Українці можуть безкоштовно отримати 85 медпрепаратів: перелік

19 листопада 2020, 19:54
0
0
Сподобалось?
0

Майже 2,5 млн українців скористалися державною програмою реімбурсації «Доступні ліки».

На сьогодні у ній – 264 лікарських засоби, 85 з яких – безкоштовні. Про це повідомляє прес-служба Національної служби здоров'я.

«Сьогодні державною програмою реімбурсації «Доступні ліки» скористалися 2 млн 460 тисяч пацієнтів. З них понад 1,6 млн - віком 65+. Програма розрахована на людей, які мають серцево-судинні захворювання, бронхіальну астму та діабет ІІ типу», - вказано у повідомленні.

Зазначається, що для пацієнтів доступні 200 ліків для лікування серцево-судинних захворювань, 48 - для лікування діабету ІІ типу, 15 - від бронхіальної астми та один препарат для лікування ревматичних хвороб.

Серед них 85 лікарських засобів пацієнт може отримати безоплатно. А саме: 62 препарати для лікування серцево-судинних захворювань, 17 - від діабету ІІ типу та 6 - від бронхіальної астми. За лікарський засіб для лікування ревматичних хвороб пацієнт сплачує повну ціну.

«У 2020 році лікарі первинної медичної допомоги виписали своїм пацієнтам понад 12 млн е-рецептів. З них майже 63% - для пацієнтів старше 65 років», – зазначається у повідомленні.

З 1 квітня 2019 року паперовий рецепт перетворився на електронний.

«За результатами дослідження «Індекс здоров’я» 2019 року, більш ніж половина (57,5%) опитаних користувачів програми вважають, що у 2019 році ліки стали дійсно доступнішими, у порівнянні з 2018 роком», - додали у НСЗУ.


Хочете дізнаватися про головні події першими?
Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram та групи у Facebook!

Читайте також

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар

Ви погоджуєтесь з правилами коментування.
Реєстрація Вхід
Забули пароль?
Реєстрація Вхід
На ваш E-mail буде відправлено лист з інструкцією
Реєстрація Вхід
Зареєструватися