Росія подала в ООН проект своєї «гібридної» миротворчої місії ООН на Донбасі

Росія подала в ООН проект своєї «гібридної» миротворчої місії ООН на Донбасі

Україна

Російська сторона направила проект резолюції про розміщення миротворців на Донбасі Генсекретарю ООН та голові Ради безпеки ООН. Про це заявив постпред РФ при ООН Василь Небензя, інформує «Інтерфакс-Україна».

За словами Небензі, цього тижня російську ініціативу обговорюватимуть експерти країн-членів Ради безпеки ООН.

Як відомо, Президент України Петро Порошенко заявляв раніше про намір ініціювати миротворчу місії ООН на Донбас на сесії Генасамблеї ООН в США у вересні і навіть встиг обговорити це питання з міністром оборони США Джеймсом Меттісом. Раніше Росія блокувала цей процес. Нині ж вирішила зробити хід конем, і запропонувати свою «гібридну» версію миротворчої місії. Зокрема росіяни пропонують розмістити миротворців лише на лінії розмежування на Донбасі. Такий же підхід РФ просувала й щодо попередньої ініціативи Петра Порошенка про введення на Донбас поліцейської місії ОБСЄ. Проте Кремль наполягав, що міжнародні поліцейські не повинні стояти на кордонах України, а лише на лінії розмежування. Фактично, мова йде про придністровський варіант, який призвів до заморожування конфлікту. Адже, так звана миротворча місія керувалася Москвою, яка і спровокувала конфлікт у Молдові. Тому МЗС України, реагуючи на чергові пропозиції Кремля, офіційно наголосило, що не може бути й мови про присутність росіян на території України під виглядом миротворців.

Схожі новини

© «Вісник»

Передрук будь-якої інформації можливий лише якщо гіперпосилання на «Вісник+К» стоїть не нижче другого абзацу і у кінці матеріалу не має позначки «Передрук заборонений». Перепублікація матеріалів із друкованих видань «Вісник+К» та «Люди і долі» можлива лише із письмового дозволу редакції.

Наші інформери

«Вісник» в соцмережах

Журнал «Люди і долі»

×
Приєднуйтесь!